Dünya Kupası Maçları

[match_reasult title=”Dünya Kupası Maçları” league_id=”dunya-kupasi” reasult_number=”48″ class=”padding-none”]

2018 Dünya Kupası Maç Tahminleri

Dünya Kupası, tüm dünyada ilgiyle takip edilen ve en çok izlenen spor organizasyonlarının başında gelmektedir. 2018 yılında 21.’si düzenlenecek olan bu organizasyona tarihinde ilk defa Rusya ev sahipliği yapacak. 2017 yılının Aralık ayında Rusya’nın başkenti olan Moskova’da çekilen kuralar sonucu kupada mücadele edecek takımların hangi gruplarda yer alacağı belirlendi.

Birbirinden çekişmeli müsabakalara sahne olacak bu büyük spor organizasyonunda daha önce kupayı kazanmış takımlar ile birlikte kupaya ilk defa katılacak ülkelerde bulunmaktadır.

2018 Dünya Kupası maç tahminleri şimdiden birçok spor yorumcusu tarafından yapılmaktadır. Müsabaka süresince de her maç için bir çok site tahminler yürütüp izleyiciler ile paylaşacaklardır.

2018 Dünya Kupası Ne Zaman Başlayacak?

Kupanın grup maçları, 14 Haziran’da ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan arasında oynanacak maç ile başlayacak. 32 gün sürecek turnuva 15 Temmuz Pazar günü yapılacak final müsabakası ile sona erecek.

Organizasyonun son iki müsabakası Moskova’da bulunan Luzhniki Stadyumu ve Saint Petersburg’daki Krestovsky stadyumunda oynanacak.

2018 Dünya Kupası Formatı

Dünya Kupasında toplamda mücadele edecek 32 takım bulunmaktadır. Bu takımlar dörderli şekilde sekiz gruba ayrılarak mücadele etmektedir. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar bir üst tura çıkacaktır. Kalan son 16 takım ise yapılacak eşleşmeler sonucu kendi aralarında tek maç üzerinden bir üst tura çıkma mücadelesi verecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir